Kde všude můžeš pomoct (nejen) v Brně a okolí?

Možností, kde se dá nejen v Brně pomáhat, je velká řada. Tvoje pomoc může být nejen finanční, ale můžeš se zapojit osobně a být v roli dobrovolníka. Sleduj náš instagram a facebook, všechny projekty tam aktualizujeme a neustále Vás informujeme o novinkách.

Žádný čin a skutek není malý a bezvýznamný, pokud je myšlen dobře a od srdce, každá pomoc má smysl.  

Máme pro tebe malou inspiraci:

1. Věnuj oblečení nebo prostředky do Azylového domu či textilního kontejneru. Nejjednodušší bude, když si na internetu zadáš do google azylový dům ve tvém okolí a zavoláš tam. Personál ti sdělí, jaké věci by aktuálně potřebovali a kdy a kam je můžeš dovézt. To stejné platí u Domovů dětí, důchodců atd.

2. Navštiv útulek pro pejsky nebo kočky v okolí tvého bydliště a přines jim něco dobrého. Do útulku také můžeš zavolat a zeptat se, co potřebují- podobný postup jako v bodě jedna. V některých útulcích také uvítají, když pejska vezmeš na procházku.

3. Navštiv nějaký Domov důchodců a přines jim nějakou drobnost, popovídej si s lidmi, kteří tam žijí.

Jsme pyšné na všechny naše skutky, ale rády bychom zmínily pomoc starším a nemocným lidem nebo postiženým dětem. Spousta lidí má v sobě bariéry a musíme uznat, že jsme měly také respekt z kontaktu s těmito lidmi. Ukázalo se ale, že se nebylo čeho bát a všichni byli vděční za obyčejný úsměv, pohlazení, povykládání si.  

4. Vydej se do lesa na procházku a zaměř se na úklid odpadků, možná se budeš divit, kolik jich najdeš. Nejenže uděláš něco pro své tělo, ale také hlavně pro přírodu. Velmi moderní je "plogging", jedná se o běh spojený se sbíráním odpadků. Budeš překvapený, kolik smetí po cestě najdeš! 

5. Podpoř náš spolek a vyber si něco jako poděkování mezi našimi charitativními předměty.. Režijní náklady stále dofinancováváme z vlastních zdrojů. Nechceme naše projekty "ukrajovat" o náklady na chod spolku, ale nějak je hradit musíme. Vážíme si jakékoliv částky a pomůžete nám zajistit chod našeho spolku.

Spojujeme pomocníky s těmi, kteří pomoc potřebují. Realizujeme Vaše nesobecká přání a zážitky v dobré skutky.