Florbalový turnaj Shooters Beta pro Elenku

Elence je "bojových" 8 let. Proč bojových? V podstatě od okamžiku svého narození musela bojovat o svou pozici na slunci. A řekněme si na rovinu, až doposud v plné síle a úspěšně. Ovšem teď se před ní objevila překážka, kterou bez nás všech nezvládne pokořit - úřední šiml. Pomozme společně shromáždit finance potřebné na kochleární (ušní) implantáty, které jí pomůžou svět vnímat všemi smysly a naplno! 

Pánové z Shooters Beta se rozhodli, že Elence pomůžou a že startovné z jejich florbalového turnaje půjde právě pro tuto krásnou holčičku.  Moc si vážíme tohoto krásného nápadu, děkujeme!

Jak se můžete zapojit vy? Přijďte na turnaj a zapište se tak (nejen) Elence do života! Turnaj se koná po celý den v sobotu 20.4. a náš tým Dnes pomáhám bude přítomen. Přijďte udělat dobrý skutek, pořiďte si něco od týmu dnes pomáhám na památku a udělejte si s námi hezkou vzpomínku u naší nové fotostěny, která ještě zůstává překvapením. Příspěvek je dobrovolný, nevybíráme vstupné.

Na akci bude také přítomen tým projektu "Zapište se někomu do života". Jedná se o nábory do registru dárců kostní dřeně po celé republice. Zápisem do registru můžete někomu zachránit život a zabere vám pouze pár minut času. Celý proces spočívá pouze ve vyplnění formuláře a následném odběru vzorku formou stěru z dutiny ústní. Pro zápis budete potřebovat kartičku zdravotní pojišťovny a občanský průkaz. Základními podmínkami pro zápis do registru je věk 18 - 35 let a dobrý zdravotní stav.

Elenku jsme všichni osobně navštívili a musíme říct, že je to šikovná, veselá holčička, která má ve škole jedničky. Její příběh je velmi silný a záleží nám na ní, proto se s vámi na závěr ještě chceme podělit o slova jejích rodičů.

Ihned po porodu lékaři nám, rodičům, oznámili, že se Elenka narodila s rozštěpem páteře a že je téměř jisté, že ochrne. Nasadili jsme na období několika let bolestivou, ale účinnou Vojtovu metodu, následně také Bohatha metodu a když jsme viděli, jak obrovský posun Elenka dělá, riskli jsme poměrně komplikovanou operaci, která dopadla dobře a Elenka začala chodit. Zázrak. Nicméně jak se říká, nemoci nechodí po horách, a tak celý příběh nekončí, ale pokračuje. I přes neuvěřitelně pozitivní povahu, která z Elenky září, její dobré srdce, kdy i o poslední bonbon se rozdělí, pořádkumilovnost a oblibu v malování příběhů jsme pojali podezření, že Elenka nereaguje na zvuk tak, jak bychom si představovali. Přišla další rána. Po detailním vyšetření nám bylo sděleno, že trpí oboustrannou silnou ztrátou sluchu, která mohla být Elence indikována už při porodu, ale bohužel ji toto vyšetření neudělali a tak se o něm dozvídáme až teď.

Jediná cesta, jak Elence vrátit sluch je kochleární implantace. Bohužel v roce 2013, kdy jsme na to přišli, neexistoval implantát pro případ anomálie tvaru vnitřního ucha, což bohužel je případ Elenky. Před 2 léty, Elince bylo 6, jsme se dozvěděli, že řešení, jak operaci provést, už existuje. Přes zdlouhavé debaty s pojišťovnou a revizním lékařem jsme zjistili, jak je státní aparát komplikovaný a nepružný. Čas utíkal a zasvěcení ví, že kochleární implantace se musí udělat v co nejnižším věku dítěte, aby bylo schopno mluvit. Naše boje trvaly 2 roky, změnili jsme zdravotní pojišťovnu a výsledek je stejný. Žádný. Pokud chceme Elence umožnit slyšet nás, vás, děti ve škole, nemůžeme už čekat. Musíme si implantát i operaci zaplatit. Sami to bez vás nezvládneme, je totiž potřeba vybrat 500 000 Kč. Sami dáváme na operaci co máme, pomozte nám prosím příspěvkem na transparentní účet dokončit tento boj a obdarovat naši Elenku darem sluchu.

Přijďte tedy 20.4. do haly na Veterině na ulici Domažlická v Brně a udělejte dobrý skutek. Zájemci, hlaste se nám na info@dnespomaham.cz nebo do této facebookové události: 

Hospic Sv. Alžběty aneb poběžte v tom s námi

Hospic sv. Alžběty byl vůbec prvním na Moravě a loni oslavil výročí 20 let. Hospicová péče poskytuje komplexní pomoc a podporu nemocným v pokročilé a konečné fázi nevyléčitelných onemocnění. Podpora je také poskytována blízkým příbuzným těchto nemocných. Myšlenka hospicové péče vychází z úcty k člověku jako jedinečné a neopakovatelné bytosti a z jeho potřeb: biologických, psychologických, sociálních a duchovních. Vychází důsledně z individuálních potřeb a přání nemocného a klade důraz na nenahraditelnost rodiny a přátelských vztahů každého člověka.

Hospic nemocnému garantuje, že nebude trpět nesnesitelnou bolestí, že v posledních chvílích nezůstane sám a že bude respektována jeho lidská důstojnost. Už když píšeme tyto řádky, máme husí kůži po celém těle a dovolujeme si říct, že klobouk dolů všem lidem zapojeným okolo tohoto místa, protože vytvořili něco krásného, důležitého a na patřičné úrovni. Hospic jsme osobně navštívily, tento záznam je opět dostupný v uskutečněných akcích Dnes pomáhám zde.

Hospic se rozhodl pro výstavbu nového křídla areálu, která výrazně navýší lůžkovou kapacitu a Hospic se také rozroste o krásnou terasu, kde budou moct klienti odpočívat a načerpat svěží vzduch a energii ze sluníčka. Tento projekt bude stát nemalou částku a Hospici stále chybí částka v řádech milionů korun. 

Hospic se rozhodl do podpory tohoto projektu zahrnout nás všechny, abychom přiložili ruku k dílu něčím hezkým a prospěšným a letos uspořádá již druhý ročník běhu pro Hospic. Veškerý výtěžek půjde právě na dostavbu nového křídla hospice. Udělejme tedy něco pro naše zdraví i pro Hospic a připojme se k jejich běhu! Tým Dnes pomáhám bude přítomen. Přihlášky realizujte tady:


info@dnespomaham.cz